Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17C-122-C3-R0
ATS-17C-122-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17C-122-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-17C-122-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17C-122-C3-R0
QUANTITY
ATS-17C-122-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17C-122-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17C-122-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17C-122-C3-R0
Related LinksATS-17C-, ATS-17C-122-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17C-122-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17C-122-C3-R0
CONN SOCKET 22-26AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN SOCKET 18AWG TIN MTA156 IDC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 80MHZ 28PLCC datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
CABLE POF BLK PLAST DUPLEX 1M datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.3A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
GDT 1200V 15% SURFACE MOUNT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 46MM datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 695MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 2 ROW 40 POS datasheet.pdf