Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17D-10-C3-R0
ATS-17D-10-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17D-10-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-17D-10-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17D-10-C3-R0
QUANTITY
ATS-17D-10-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17D-10-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17D-10-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17D-10-C3-R0
Related LinksATS-17D-, ATS-17D-10-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17D-10-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17D-10-C3-R0
IC REG LDO -5.2V 1.8A TO220-3 datasheet.pdf
RES 68 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf