Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17E-125-C3-R0
ATS-17E-125-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17E-125-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-17E-125-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17E-125-C3-R0
QUANTITY
ATS-17E-125-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17E-125-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17E-125-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17E-125-C3-R0
Related LinksATS-17E-, ATS-17E-125-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17E-125-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17E-125-C3-R0
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 1.25MM 6POS CBL MNT datasheet.pdf
BALUN 2.4GHZ WIFI/BLUETOOTH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 12.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 150MW 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 800MA 250VAC 72VDC datasheet.pdf