Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17H-162-C3-R0
ATS-17H-162-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17H-162-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-17H-162-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17H-162-C3-R0
QUANTITY
ATS-17H-162-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17H-162-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17H-162-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17H-162-C3-R0
Related LinksATS-17H-, ATS-17H-162-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17H-162-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17H-162-C3-R0
CAP TANT POLY 150UF 8V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU W/ADJ RESET SOT23-8 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.7A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
PHOTOTRANS PTX 5MM CLEAR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf