Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17H-75-C3-R0
ATS-17H-75-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17H-75-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-17H-75-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17H-75-C3-R0
QUANTITY
ATS-17H-75-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17H-75-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17H-75-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17H-75-C3-R0
Related LinksATS-17H-, ATS-17H-75-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17H-75-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17H-75-C3-R0
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
TRM RNG TUBE N INS 250 KCMIL5/16 datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 92MA 23 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V THRU HOLE datasheet.pdf