Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18A-14-C3-R0
ATS-18A-14-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18A-14-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-18A-14-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18A-14-C3-R0
QUANTITY
ATS-18A-14-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18A-14-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18A-14-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.05°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18A-14-C3-R0
Related LinksATS-18A-, ATS-18A-14-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18A-14-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18A-14-C3-R0
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRIVER 14LGA datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf