Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18A-73-C1-R0
ATS-18A-73-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18A-73-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-18A-73-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18A-73-C1-R0
QUANTITY
ATS-18A-73-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18A-73-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18A-73-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18A-73-C1-R0
Related LinksATS-18A-, ATS-18A-73-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18A-73-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18A-73-C1-R0
DEKAFIX GW 5 MARKED 33 50/CD datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHARGER 6-DFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 190MA 1.8 OHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT323 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IPD 6.5-2MM SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf