Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-105-C3-R1
ATS-18C-105-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-105-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-18C-105-C3-R1.pdf
Availability of ATS-18C-105-C3-R1
QUANTITY
ATS-18C-105-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-105-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-105-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-105-C3-R1
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-105-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-105-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-18C-105-C3-R1
IC Z8 GP MCU 32K OTP 40DIP datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 BRASS 7/8" datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR PUSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
Crystal 60.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64WLCSP datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
STAINLESS STEEL ALTERNATIVE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf