Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18F-200-C2-R0
ATS-18F-200-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18F-200-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-18F-200-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18F-200-C2-R0
QUANTITY
ATS-18F-200-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18F-200-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18F-200-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18F-200-C2-R0
Related LinksATS-18F-, ATS-18F-200-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18F-200-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18F-200-C2-R0
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SFP LIGHT PIPE datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RAST 2.5 HDR ASSY 3POS W/ LTCH datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 1.7KVDC AXIAL CAN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 311.04MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FILTER,XDSL,CO,600 OHM NPB datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
100UF 15V 10X16 105C RAD datasheet.pdf