Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-87-C3-R0
ATS-18H-87-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-87-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18H-87-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18H-87-C3-R0
QUANTITY
ATS-18H-87-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-87-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-87-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-87-C3-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-87-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-87-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-87-C3-R0
RES 300 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 5SOT datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 330 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
SPADE KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PMI IND ASSY SUB MINI CLEAR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE PIN datasheet.pdf