Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19A-152-C1-R0
ATS-19A-152-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19A-152-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-19A-152-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19A-152-C1-R0
QUANTITY
ATS-19A-152-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19A-152-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19A-152-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19A-152-C1-R0
Related LinksATS-19A-, ATS-19A-152-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19A-152-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19A-152-C1-R0
IC COMBO CODEC/FILTER 20-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 220VWM 371.1VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A 3HUSON datasheet.pdf
CABINET STEEL 10.7X60.1X60.1 GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
HDMI REC VERT W/METAL BRACKET datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 100S ADJ, 220VAC datasheet.pdf