Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19B-210-C2-R0
ATS-19B-210-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19B-210-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19B-210-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19B-210-C2-R0
QUANTITY
ATS-19B-210-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19B-210-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19B-210-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19B-210-C2-R0
Related LinksATS-19B-, ATS-19B-210-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19B-210-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19B-210-C2-R0
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C Dimming 25mA Backlight 10-UDFN (2x2) datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC SMB datasheet.pdf
1X4 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE CHASSIS MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
RES 357 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
BLUE 2 POS METAL LIGHT datasheet.pdf