AVX Corporation TBJE336K035LRSZ0024
TBJE336K035LRSZ0024 picture photo
Mfg. Part Number
TBJE336K035LRSZ0024
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Datasheet Download
TBJE336K035LRSZ0024.pdf
Availability of TBJE336K035LRSZ0024
QUANTITY
TBJE336K035LRSZ0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJE336K035LRSZ0024
Internal Part NumberEIS-TBJE336K035LRSZ0024
Standard Package1
SeriesTBJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.162" (4.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJE336K035LRSZ0024
Related LinksTBJE336K0, TBJE336K035LRSZ0024 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJE336K035LRSZ0024 Details Description
Related parts for TBJE336K035LRSZ0024
CONN RING TONGUE PIDG datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 8A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 21 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FANSINK 52X20MM 5VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 220K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A DPAK datasheet.pdf