Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19B-39-C1-R0
ATS-19B-39-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19B-39-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM
Datasheet Download
ATS-19B-39-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19B-39-C1-R0
QUANTITY
ATS-19B-39-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19B-39-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19B-39-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19B-39-C1-R0
Related LinksATS-19B-, ATS-19B-39-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19B-39-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19B-39-C1-R0
CONN TERM FEMALE 22-24AWG TIN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 700MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP COND 4.5"L NAT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf