Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19C-189-C2-R0
ATS-19C-189-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19C-189-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-19C-189-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19C-189-C2-R0
QUANTITY
ATS-19C-189-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19C-189-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19C-189-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.74°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19C-189-C2-R0
Related LinksATS-19C-, ATS-19C-189-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19C-189-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19C-189-C2-R0
TRANSFR AUDIO 7.5/30 10K/40K IMP datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 600V 50A datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT HER CA 0.56" datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 70KHZ 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf