Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19C-199-C3-R0
ATS-19C-199-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19C-199-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19C-199-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19C-199-C3-R0
QUANTITY
ATS-19C-199-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19C-199-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19C-199-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19C-199-C3-R0
Related LinksATS-19C-, ATS-19C-199-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19C-199-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19C-199-C3-R0
CONN MMCX JACK GANG 6POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf