Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-44-C3-R0
ATS-19H-44-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-44-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-19H-44-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19H-44-C3-R0
QUANTITY
ATS-19H-44-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-44-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-44-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-44-C3-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-44-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-44-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-44-C3-R0
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
TEST LEAD PAIR R/A .080" PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 22K OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 680MA 300 MOHM datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC VERT 40KBD datasheet.pdf
BOARD DAC LTC2637-12 datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf