Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-151-C1-R0
ATS-20B-151-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-151-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20B-151-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-151-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-151-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-151-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-151-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-151-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-151-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-151-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-151-C1-R0
IC MPU/RESET CIRC 3.20V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-FEMALE 4POS 12' datasheet.pdf