Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-151-C2-R0
ATS-20B-151-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-151-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20B-151-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20B-151-C2-R0
QUANTITY
ATS-20B-151-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-151-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-151-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-151-C2-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-151-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-151-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-151-C2-R0
TERM DUAL DK 4/750 TS32 PA BG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN +/-12V datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf