Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-63-C1-R0
ATS-20B-63-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-63-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20B-63-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-63-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-63-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-63-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-63-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-63-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-63-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-63-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-63-C1-R0
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 400MA 780 MOHM datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 120W datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 20PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW 3V LL-34 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf