Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-165-C2-R0
ATS-20C-165-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-165-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20C-165-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20C-165-C2-R0
QUANTITY
ATS-20C-165-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-165-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-165-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-165-C2-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-165-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-165-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-165-C2-R0
IC Z8 MCU OTP 16K 44PLCC datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
VARISTOR 46V 300A SMD datasheet.pdf