Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-198-C1-R0
ATS-20F-198-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-198-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20F-198-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20F-198-C1-R0
QUANTITY
ATS-20F-198-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-198-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-198-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-198-C1-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-198-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-198-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-198-C1-R0
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 250MW 2DFN datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES 270K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RF EVAL CONNECTCORE FOR IMX53 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf