Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-09-C3-R0
ATS-20G-09-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-09-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-09-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-09-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-09-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-09-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-09-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-09-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-09-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-09-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-09-C3-R0
IC VREF SHUNT 5V TO92-3 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX CMOS 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 125VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT 1/4X18" A MED datasheet.pdf
DVI OVER CAT5 PASSIVE EXTENDER datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 M20 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf