Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-115-C2-R0
ATS-20G-115-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-115-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20G-115-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20G-115-C2-R0
QUANTITY
ATS-20G-115-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-115-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-115-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-115-C2-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-115-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-115-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-115-C2-R0
MOSFET N-CH 30V 14.5A 8-SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL SGL/MULT HP 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 9POS datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
I/O ASSY & PADDLEBOARD/TIGER datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf