Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-132-C3-R0
ATS-20G-132-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-132-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-132-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-132-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-132-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-132-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-132-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-132-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-132-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-132-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-132-C3-R0
BATTERY PACK NICAD 2.4V 2800MAH datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
PILOT LIGHT 24V INCAND SQR BLUE datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XBEE PRO DIGIMESH 2.4GHZ 63MW datasheet.pdf
CABLE 50COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 50W DO5 datasheet.pdf