Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-136-C3-R0
ATS-20G-136-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-136-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20G-136-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20G-136-C3-R0
QUANTITY
ATS-20G-136-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-136-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-136-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-136-C3-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-136-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-136-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-136-C3-R0
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK XG50/125 SLATE datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 450MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES 412 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL R/A LATCH HEADER TIN 8POS datasheet.pdf
RES 345.06 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf