Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-177-C2-R0
ATS-20G-177-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-177-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20G-177-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20G-177-C2-R0
QUANTITY
ATS-20G-177-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-177-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-177-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-177-C2-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-177-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-177-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-177-C2-R0
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 20AWG WHT SHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 48POS R/A GOLD datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 14 POSITION datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf