Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-74-C1-R0
ATS-20G-74-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-74-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20G-74-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-74-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-74-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-74-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-74-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-74-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-74-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-74-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-74-C1-R0
IC REG LDO 12V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
BAG SHIELD METAL-IN 10X14 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 20POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT MATE SIDE 180POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
SP,CON,3,AU,TNR datasheet.pdf
OSC OCXO 26.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
NEOPRENE MOLDED PARTS datasheet.pdf
15 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf