Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20G-83-C1-R0
ATS-20G-83-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20G-83-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20G-83-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20G-83-C1-R0
QUANTITY
ATS-20G-83-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20G-83-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20G-83-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20G-83-C1-R0
Related LinksATS-20G-, ATS-20G-83-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20G-83-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20G-83-C1-R0
RES SMD 115 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
FIXED IND 14.6UH 3.13A 46 MOHM datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER PROG 100TQFP datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 32TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LAMP T3-1/4 MINI BAYONET BASE datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM F/L 20POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf