Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-170-C1-R0
ATS-20H-170-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-170-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20H-170-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20H-170-C1-R0
QUANTITY
ATS-20H-170-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-170-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-170-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-170-C1-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-170-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-170-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-170-C1-R0
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
LOCKNUT PG 9 NYLON GRAY datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C GREEN SMD datasheet.pdf
MICRO 25POS PIN 20" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 110K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 7' datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
17W5 F PC TAIL 30A 4-40 datasheet.pdf