Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-23-C3-R0
ATS-20H-23-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-23-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20H-23-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-23-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-23-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-23-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-23-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.06°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-23-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-23-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-23-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-23-C3-R0
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 10ppm 10pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
G5 ECAT SERVO DRV 15KW 200VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CRYSTAL 12.000000 MHZ SMD datasheet.pdf
LED ASSY 1POS 21.6MM SQ WHITE datasheet.pdf