Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20H-71-C3-R0
ATS-20H-71-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20H-71-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20H-71-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20H-71-C3-R0
QUANTITY
ATS-20H-71-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20H-71-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20H-71-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20H-71-C3-R0
Related LinksATS-20H-, ATS-20H-71-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20H-71-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20H-71-C3-R0
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 2FLATPCK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 20POS VERT T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 910K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 3.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MLC149MM 2MMLD SN 01C S M40 +8 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf