Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21D-193-C3-R0
ATS-21D-193-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21D-193-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-21D-193-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21D-193-C3-R0
QUANTITY
ATS-21D-193-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21D-193-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21D-193-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21D-193-C3-R0
Related LinksATS-21D-, ATS-21D-193-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21D-193-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21D-193-C3-R0
IDC CABLE - MSR50K/MC50M/MCG50K datasheet.pdf
REG SW 3.3/1.8V 9.5V DUAL SMD datasheet.pdf
RETR SHETH BANA/MINI GRAB 36"BLK datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 150MW SMINI2 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 10V 0402 datasheet.pdf
TXRX CAN FAULT-TOLERANT 14SOIC datasheet.pdf
LASER SENSOR CONTROLLER datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
DIODE GP 600V 20A TO220ACFP datasheet.pdf