Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21E-122-C1-R0
ATS-21E-122-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21E-122-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-21E-122-C1-R0.pdf
Availability of ATS-21E-122-C1-R0
QUANTITY
ATS-21E-122-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21E-122-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21E-122-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21E-122-C1-R0
Related LinksATS-21E-, ATS-21E-122-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21E-122-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-21E-122-C1-R0
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf
IC OVERVOLT/OVERCUR PROT 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A HS TO-247 datasheet.pdf