Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21E-25-C2-R0
ATS-21E-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21E-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-21E-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-21E-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-21E-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21E-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21E-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21E-25-C2-R0
Related LinksATS-21E-, ATS-21E-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21E-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-21E-25-C2-R0
IC BUFF DL SCHMIT TRIG SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC VCXO 644.5205MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLK 7POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 38.1VC SOD57 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 3A 6DSBGA datasheet.pdf