Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-MG375-R0
ATS-MG375-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-MG375-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Accessories
Brief Description
MAXIGRIP CLIP KIT 37.5X37.5MM
Datasheet Download
ATS-MG375-R0.pdf
Availability of ATS-MG375-R0
QUANTITY
ATS-MG375-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-MG375-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-MG375-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHow maxiGRIP™ Impacts Mechanical Behavior
Product Training ModulesclipKIT Heat Sink Attachment
Featured ProductATS - MaxiGRIP and SuperGRIP ClipKITS
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Accessories
SeriesmaxiGRIP
Accessory TypeClips
For Use With/Related ProductsHeat Sink Attachment Assemblies 37.5mm x 37.5mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-MG375-R0
Related LinksATS-MG, ATS-MG375-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-MG375-R0 Details Description
Related parts for ATS-MG375-R0
IC SUPERVISOR MPU 100MA 16DIP datasheet.pdf
FIXED IND 222NH 3MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W SMBG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SOLDER LUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 15.23VC AXIAL datasheet.pdf
100UF 250V 22X30MM 105C 10000H datasheet.pdf