Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-PCB1056
ATS-PCB1056 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-PCB1056
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK TO-218/TO-247 COPPER
Datasheet Download
ATS-PCB1056.pdf
Availability of ATS-PCB1056
QUANTITY
ATS-PCB1056 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-PCB1056
Internal Part NumberEIS-ATS-PCB1056
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-PCB1056
Related LinksATS-P, ATS-PCB1056 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-PCB1056 Details Description
Related parts for ATS-PCB1056
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
5X4 MTE RCPT SR LATCH .100CL datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf