Cinch Connectivity Solutions ATT-0294-07-SMA-02
ATT-0294-07-SMA-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0294-07-SMA-02
Brief Description
ATTENUATOR 7 DB DC 2GHZ
Datasheet Download
ATT-0294-07-SMA-02.pdf
Availability of ATT-0294-07-SMA-02
QUANTITY
ATT-0294-07-SMA-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0294-07-SMA-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0294-07-SMA-02
Series-
Attenuation Value7dB
Tolerance-
Frequency Range0Hz ~ 2GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0294-07-SMA-02
Related LinksATT-0294-, ATT-0294-07-SMA-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0294-07-SMA-02 Details Description
Related parts for ATT-0294-07-SMA-02
IC POT DGTL DUAL 1024POS 16TSSOP datasheet.pdf
CONTACT CRIMP .22-.35 TIN 250/PK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 2.2A 27.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf