Comchip Technology ATV04A200JB-HF
ATV04A200JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV04A200JB-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Datasheet Download
ATV04A200JB-HF.pdf
Availability of ATV04A200JB-HF
QUANTITY
ATV04A200JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV04A200JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV04A200JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.35A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV04A200JB-HF
Related LinksATV04A2, ATV04A200JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV04A200JB-HF Details Description
Related parts for ATV04A200JB-HF
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 400MW SOD2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 325A 32VDC F/A LIMITER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR 19078-0129 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 1600VDC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 250UF 100V CHA MNT datasheet.pdf