Comchip Technology ATV06B301J-HF
ATV06B301J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV06B301J-HF
Brief Description
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA
Datasheet Download
ATV06B301J-HF.pdf
Availability of ATV06B301J-HF
QUANTITY
ATV06B301J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV06B301J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV06B301J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)300V
Voltage - Breakdown (Min)335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.23A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV06B301J-HF
Related LinksATV06B, ATV06B301J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV06B301J-HF Details Description
Related parts for ATV06B301J-HF
SENSOR HUMIDITY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #1/4 100PC datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 10PIN GOLD W/KEY/STR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A datasheet.pdf
Crystal 6.1440MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf