Comchip Technology ATV30C131J-HF
ATV30C131J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV30C131J-HF
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Datasheet Download
ATV30C131J-HF.pdf
Availability of ATV30C131J-HF
QUANTITY
ATV30C131J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV30C131J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV30C131J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.35A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV30C131J-HF
Related LinksATV30C, ATV30C131J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV30C131J-HF Details Description
Related parts for ATV30C131J-HF
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 1% 500V 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58C 20AWG 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 143MHZ 54BGA datasheet.pdf