Comchip Technology ATV50C201JB-HF
ATV50C201JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV50C201JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AB
Datasheet Download
ATV50C201JB-HF.pdf
Availability of ATV50C201JB-HF
QUANTITY
ATV50C201JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV50C201JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV50C201JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
Voltage - Breakdown (Min)224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)15.4A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV50C201JB-HF
Related LinksATV50C2, ATV50C201JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV50C201JB-HF Details Description
Related parts for ATV50C201JB-HF
IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 100' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf