Comchip Technology ATV50C700JB-HF
ATV50C700JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV50C700JB-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Datasheet Download
ATV50C700JB-HF.pdf
Availability of ATV50C700JB-HF
QUANTITY
ATV50C700JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV50C700JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV50C700JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown (Min)77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)44.2A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV50C700JB-HF
Related LinksATV50C7, ATV50C700JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV50C700JB-HF Details Description
Related parts for ATV50C700JB-HF
REGULATOR 8.0V 1A SMD T/R datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" WW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
THYRISTOR 220V 100A SMA datasheet.pdf
CONN SOCKET STRIP 120POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
LAMP B-6 SGL BAYONET BASE datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X8R 1206 datasheet.pdf