ASSMANN WSW Components AWHW-26G-SMD-200
AWHW-26G-SMD-200 picture photo
Mfg. Part Number
AWHW-26G-SMD-200
Brief Description
CONN HEADER LO-PRO 2MM 26POS SMD
Datasheet Download
AWHW-26G-SMD-200.pdf
Availability of AWHW-26G-SMD-200
QUANTITY
AWHW-26G-SMD-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of AWHW-26G-SMD-200
Internal Part NumberEIS-AWHW-26G-SMD-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Series-
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWHW-26G-SMD-200
Related LinksAWHW-26G, AWHW-26G-SMD-200 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWHW-26G-SMD-200 Details Description
Related parts for AWHW-26G-SMD-200
KIT TERMINAL CRIMP W/ACCESSORIES datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf