Abracon Corporation AWSCR-32.00MTD-T
AWSCR-32.00MTD-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSCR-32.00MTD-T
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
RESONATOR CER 32.00MHZ W/CAP SMD
Datasheet Download
AWSCR-32.00MTD-T.pdf
Availability of AWSCR-32.00MTD-T
QUANTITY
AWSCR-32.00MTD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSCR-32.00MTD-T
Internal Part NumberEIS-AWSCR-32.00MTD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAWSCR-MTD.pdfAWSCR-MTD.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesAWSCR-MTD
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency32MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.5%
Frequency Tolerance±0.3%
Impedance40 Ohm
Capacitance5pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.185" L x 0.161" W (4.70mm x 4.10mm)
Height*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSCR-32.00MTD-T
Related LinksAWSCR-32, AWSCR-32.00MTD-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSCR-32.00MTD-T Details Description
Related parts for AWSCR-32.00MTD-T
IC SUPRVSR 4.75V OPN DRAIN SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBS THR MALE-MALE 7/8" NYLON datasheet.pdf
IC TRPL VID BUFF 500MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EJC LTC.100"SHD HD.100"VER 15GLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.9A 8WDFN datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
C-GRID DRSW RA T/H HDR. 40CKT datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 38POS TIN datasheet.pdf