Microsemi SoC AX1000-BGG729
AX1000-BGG729 picture photo
Mfg. Part Number
AX1000-BGG729
Brief Description
IC FPGA 516 I/O 729PBGA
Datasheet Download
AX1000-BGG729.pdf
Availability of AX1000-BGG729
QUANTITY
AX1000-BGG729 Order Process
Ship out your order
Specifications of AX1000-BGG729
Internal Part NumberEIS-AX1000-BGG729
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Total RAM Bits165888
Number of I/O516
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case729-BBGA
Supplier Device Package729-PBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX1000-BGG729
Related LinksAX1000, AX1000-BGG729 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AX1000-BGG729 Details Description
Related parts for AX1000-BGG729
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TSM .8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf