Vishay/Dale CRCW06031R30JNEA
CRCW06031R30JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R30JNEA
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R30JNEA.pdf
Availability of CRCW06031R30JNEA
QUANTITY
CRCW06031R30JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R30JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R30JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R30JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R30JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R30JNEA Details Description
Related parts for CRCW06031R30JNEA
IC FPGA 112 I/O 160PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 801MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
ANTENNA 5DBI SMA MALE RP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
PC94 SHEET 100X100X5MM datasheet.pdf
60755A108 SPRING datasheet.pdf
LENS WITH HOLDER FOR OSLON datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.5W DO213AB datasheet.pdf