E-Z-Hook AX1W-18BLK
AX1W-18BLK picture photo
Mfg. Part Number
AX1W-18BLK
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
LEAD MINI HOOK-PIN PLUG BLK 18"
Datasheet Download
AX1W-18BLK.pdf
Availability of AX1W-18BLK
QUANTITY
AX1W-18BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of AX1W-18BLK
Internal Part NumberEIS-AX1W-18BLK
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
SeriesE-Z-MINI-HOOK™ X100W
ConfigurationGrabber, Hook to Pin Tip
1st ConnectorMini Hook
2nd ConnectorTip Plug
Cable Length18.0" (457.20mm)
Contents1 Lead, Black
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge22 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX1W-18BLK
Related LinksAX1W-, AX1W-18BLK Datasheet, E-Z-Hook Distributor
AX1W-18BLK Details Description
Related parts for AX1W-18BLK
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SPOT O'GOLD MINI PV CTW-L/P datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 16SGL 3.18MM datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 8" 8S FIN datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 EYELET 72POS datasheet.pdf