Panasonic Electric Works AXG8200J4
AXG8200J4 picture photo
Mfg. Part Number
AXG8200J4
Brief Description
CONN HEADER .6MM 20POS PWR TERM
Datasheet Download
AXG8200J4.pdf
Availability of AXG8200J4
QUANTITY
AXG8200J4 Order Process
Ship out your order
Specifications of AXG8200J4
Internal Part NumberEIS-AXG8200J4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions22 (20 + 2 Power)
Pitch0.014" (0.35mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.6mm
Height Above Board0.018" (0.47mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXG8200J4
Related LinksAXG8, AXG8200J4 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXG8200J4 Details Description
Related parts for AXG8200J4
BOARD TERMINAL TURRET 9POS datasheet.pdf
MOD CORD SGL-ENDED 8-8 BLACK 14' datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 200MA 3.92 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
PMOD 6-PIN CABLE KIT W/HEADER datasheet.pdf
26500 19C 19#16 S BY PLUG LC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf