Sullins Connector Solutions AYM40DTBT-S189
AYM40DTBT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AYM40DTBT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AYM40DTBT-S189.pdf
Availability of AYM40DTBT-S189
QUANTITY
AYM40DTBT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AYM40DTBT-S189
Internal Part NumberEIS-AYM40DTBT-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row40
Number of Positions80
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AYM40DTBT-S189
Related LinksAYM40DT, AYM40DTBT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AYM40DTBT-S189 Details Description
Related parts for AYM40DTBT-S189
AC/DC CONVERTER 5.1V +/-15V 40W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 24V datasheet.pdf
STUD MTG TAPPED FOR HEATSINK LP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
BOX ABS/PC 14.59"L X 10.64"W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE DUCT HORIZONTAL SPLIT COVR datasheet.pdf
OSC MEMS 12.2880MHZ CMOS SMD datasheet.pdf